FLOW-3D (x) radykalnie zmieni sposób przeprowadzania symulacji CFD, łącząc automatyzację i optymalizację z przepływem pracy CFD. Oprogramowanie umożliwia graficzne i intuicyjne budowanie procesów automatyzacji i optymalizacji, a także łączenie zewnętrznych węzłów, takich jak Solidworks, Rhino i Excel, w celu dynamicznego wprowadzania informacji do symulacji. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się przestrzenią parametrów projektu, interesujesz się projektowaniem eksperymentów, czy optymalizacją części geometrycznych w celu uzyskania najlepszej wydajności, FLOW-3D (x) pozwala konstruować przepływy pracy, przeprowadzać zaawansowane badania geometrii parametrycznej i łączyć automatyzację z optymalizacją, aby szybko spełnić Twoje cele projektowe i znaleźć optymalne rozwiązanie.

Co nowego w FLOW-3D (x) 2023R1

Integracja postprocessingu
Podczas pracy z wieloma symulacjami jednocześnie ważna jest możliwość szybkiego i łatwego dostępu do wyników. Aby było to możliwe, dodaliśmy kilka funkcji do FLOW-3D (x) .

Po pierwsze, masz teraz opcję podglądu, która po najechaniu kursorem na element sterujący pokazuje zapisany obraz z symulacji, dzięki czemu możesz natychmiast zobaczyć wynik i zdecydować, czy konieczna jest dalsza analiza.

Drugim dodatkiem jest bezpośrednie połączenie z FLOW-3D POST , dzięki czemu można bezproblemowo otworzyć wynik w naszym potężnym postprocesorze w celu dalszej analizy. Podobnie istnieje łącze umożliwiające otwarcie odpowiedniego folderu historii, jeśli potrzebne są inne wyniki, na przykład animacja raportu.

Przykładowe zastosowanie – kalibracja parametrów symulacji

Cel kalibracji
Zbadaj wpływ różnych parametrów numerycznych na symulację napowietrzania przelewu schodkowego.
Inżynierskie wyzwanie
Wygeneruj zautomatyzowany przepływ pracy, który pozwoli użytkownikowi łatwo zbadać wpływ parametrów numerycznych na symulację początku napowietrzania i pomóc w ich kalibracji w celu dopasowania do danych eksperymentalnych*. Parametry do zbadania to rozmiar siatki, model turbulencji, skala długości turbulentnej oraz skala długości dynamicznej i stałej turbulentnej. Dodatkowo FLOW-3D (x) utworzy obraz stężenia porwanego powietrza w ostatnim kroku czasowym oraz animację pokazującą ewolucję porywania powietrza w symulacji.
Przebieg pracy
Symulacja jest konfigurowana z objętościami próbkowania w krokach 3, 4 i 5, aby zgłosić ilość porwanego powietrza. FLOW-3D (x) wykorzystuje węzły do konstruowania zautomatyzowanych przepływów pracy. Pierwszy węzeł służy do odczytu parametrów symulacji z pliku .csv. Parametry są następnie przesyłane do węzła FLOW-3D w celu przeprowadzenia symulacji. Węzeł przetwarzania końcowego wyodrębnia objętość porwanego powietrza z objętości próbek na każdym stopniu przelewu, tworzy obraz porwanego powietrza w ostatnim kroku i tworzy animację napowietrzania. Ostatni węzeł zapisuje raportowane wartości porwanego powietrza z naszych objętości próbkowania do pliku .csv.

Budżet, czyli dozwoloną liczbę iteracji, ustawiono na 18, ponieważ w pliku wejściowym definicji parametrów określono 18 zestawów parametrów. Czas wykonania pojedynczej symulacji zależy od rozmiaru siatki użytej w każdej iteracji.
Wyniki badania parametrów
Wykorzystanie funkcji analizy danych FLOW-3D (x) i automatycznej generacji obrazu pozwala na szybką ocenę wizualną i weryfikację wyników. Ponadto z raportowanego pliku .csv można łatwo uzyskać dostęp do wartości napowietrzenia na każdym etapie każdego przebiegu symulacji. Aby zaoszczędzić czas w badaniu optymalizacyjnym, zastosowano wykonanie wsadowe.

Przed kalibracją

Powietrze porwane w ostatnim kroku czasowym z symulacji przy rozmiarze oczek 0,01 m, modelu turbulencji k-ω i skali długości turbulentnej równej 0,005 m

Po kalibracji

Powietrze porwane w ostatnim kroku czasowym z symulacji przy rozmiarze oczek = 0,005 m, modelu turbulencji k-ω i skali długości turbulentnej równej 0,005 m. 
Początek napowietrzania przy 2x drobniejszej siatce jest lepszy w porównaniu z wynikami eksperymentalnymi niż przy siatce 0,01 m

Bibliografia
*Felder, Stefan (2013). Właściwości przepływu powietrza i wody na przelewach schodkowych dla zapór nasypowych: napowietrzanie, rozpraszanie energii i turbulencja na jednolitych, nierównomiernych i połączonych zsypach schodkowych. Praca doktorska, Szkoła Inżynierii Lądowej, Uniwersytet Queensland.

Poproś o więcej informacji

W celu nawiązania kontaktu wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Contact Form Personalized Demo